Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

Wielkanocne przygotowania u drugoklasistów.

Wpisane przez: p. Jolanta Sajdak, p. Magdalena Urbańska
Odsłony: 2278

j1Święta Wielkanocne zbliżają się dużymi krokami. Uczniowie klasy IIa i IIb, zgodnie z naszą szkolną tradycją, spotkali się ponownie na wspólnych, świątecznych zajęciach. Tym razem rozpoczęliśmy je od prelekcji Pana Jakuba Rosponda z Zakła-du Unieszkodliwiania Odpadów w Krośnie, który opowiedział nam o segregacji i recyklingu surowców wtórnych, w ramach projektu edukacyjnego „Powietrze bez śmieci”. Dowiedzieliśmy się jak prawidłowo sortować odpady i co robić by produkować jak najmniej śmieci. Chcemy być EKO, więc postanowiliśmy, że nasze ozdoby wielkanocne, będą w tym roku wykonane właśnie z surowców wtórnych. Wszyscy byliśmy ciekawi co uda się nam z nich wyczarować. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac i zachęcamy, spróbujcie sami zamienić odpady w coś pożytecznego, dajcie im drugie życie.

 p. Jolanta Sajdak, p. Magdalena Urbańska

foto

Przewiń na górę