Drukuj

Twórcze dzieci

Wpisane przez: p. Dorota Łasowska
Odsłony: 413

tworcze dzieci3W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I a, i b i i d biorą udział w projekcie pod nazwą „Twórcze dzieci – w poszukiwaniu indywidualności”. Projekt ten opracowany został przez kadrę naukową Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie we współpracy z Urzędem Miasta Krosna, a współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji w zakresie kreatywności, innowacyjności, krytycznego myślenia, umiejętności matematyczno – przyrodniczych dzieci. Zajęcia edukacyjne, w których uczestniczą uczniowie klas I, ujęte zostały w cztery moduły:
1. Zajęcia wprowadzające dzieci w świat literatury – „W świecie grzecznych i niegrzecznych dzieci”.
2. „Pisanie na wodzie i nie tylko” – zajęcia o charakterze warsztatów, kształtujące zdolności do tworzenia kompozycji, symbolu, przetwarzania słów na obrazy.
3. „Nuty i nutki – co mi w duszy gra” – zajęcia wprowadzające w świat muzyki
i muzykowania.
4. „W słońcu i deszczu. O poszukiwaniu tęczy i eksperymentalnym poznawaniu świata” – zajęcia oparte na eksperymentach pozwalających zrozumieć otaczający świat przyrody.

 

foto