Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

Z wizytą w bibliotece

Wpisane przez: p. E. Juszczyk, p. A. Kijowska
Odsłony: 336

christmas tree 1808558 960 720 

 

„Choinko, choinko
świąteczną masz minkę.
łańcuszek wpleciony
w zieloną czuprynkę.”

 

 

Panie z Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie 11 grudnia zaprosiły dzieci z klasy III b i III c na wspólne ubieranie choinki. Zanim jednak się to stało, dzieci wysłuchały historii o choince i symbolice ozdób choinkowych. Następnie wspólnymi siłami przy dźwiękach kolęd dzieci przystrajały drzewko. Z radością i zapałem zawieszano bombki, gwiazdki oraz łańcuchy. Efekt końcowy był cudowny, zrobiło się świątecznie i bajkowo

foto

 

Przewiń na górę