Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

Pierwszaku – odkryj pomysł na zabawę!

Wpisane przez: p. A. Miezin, J. Pająk-Cieśla
Odsłony: 308

20200218 123632

Nauka czytania może być świetną zabawą, o ile pokażemy dzieciom ile radości przynosi budowanie wyrazów z liter, składanie wyrazów w zdania i wreszcie rozpoczęcie czytania – pierwszych książeczek: opowiadań, wierszy, bajek.

Aby proces przyswajania i utrwalania literek przebiegał przyjemnie, biblioteka i świetlica szkolna zorganizowała dla uczniów klas 1 zajęcia: Literkowo – zabawy literkami i alfabetem. Zaproponowaliśmy uczniom różnorodne ćwiczenia, które stanowiły trening w nabywaniu umiejętności czytania. Mamy nadzieję, że dzięki nim będą czytać coraz płynniej i swobodniej. Dodatkowo zajęcia zostały urozmaicone zabawami z ruchem i muzyką, a wykorzystaliśmy do nich nie tylko książki.

Powodzenia pierwszaki!

foto

Przewiń na górę