Bezpieczna droga do szkoły

Wpisane przez: p. M. Rodzeń, A. Kijowska, E. Juszczyk, M. Sawicka-Jodłowska

Klasy pierwsze realizują z wychowawcami projekt - „Bezpieczna droga do szkoły”. Poznają zasady ruchu drogowego, uczą się znaków drogowych, wiedzą po co nosi się odblaski … Po zajęciach teoretycznych wzbogaconych filmikami dydaktyczno - instruktażowymi, nauką na pamięć wierszyków np. „Pięć zasad przechodzenia przez jezdnię” i rytmicznych, pełnych cennych wiadomości piosenek o ruchu drogowym sprawdzają swoją wiedzę i umiejętności na Szkolnym Miasteczku Ruchu Drogowego. Biorą też udział w klasowych konkursach plastycznych – Jestem uczestnikiem ruchu drogowego, Ulubiony znak drogowy.

Kolejnym etapem są wycieczki na przejścia dla pieszych w okolicach szkoły i praktyczna nauka przechodzenia przez jezdnię w prawdziwym ruchu drogowym pod czujnym okiem pedagogów. Całą akcję wspomagają rodzice w czasie codziennej drogi do szkoły dają szansę wykazać się swoim dzieciom znajomością bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Oto fotorelacja :