Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

Międzyszkolny Konkur Interdyscyplinarny „Jestem z Krosna”

Wpisane przez: p. Magdalena Urbańska
Odsłony: 1272

Krosno

26 kwietnia 2016r., w Szkole Podstawowej nr 15 w Krośnie, odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Interdyscyplinarnego „Jestem z Krosna” dla uczniów klas trzecich. Wzięło w nim udział 24 trzecioklasistów  z 8 krośnieńskich szkół.   

Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna   w składzie: Michał Bukowski z klasy  III a, Aleks Szczepanik z klasy III c oraz Katarzyna Uliasz z klasy III d. Nasi zawodnicy startowali w trzech kategoriach: wiedzy, plastyki i muzyki. Miło nam poinformować, że spisali się wspaniale. Do konkursu przygotowały uczniów: Pani Jolanta Sajdak, Pani Agnieszka Frankowicz i Pani Magdalena Urbańska.

W klasyfikacji drużynowej zajęli II miejsce i otrzymali piękny puchar!

Serdecznie gratulujemy!:)

Przewiń na górę