Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas

Wspaniała lekcja przyrodnicza

Wpisane przez: p. Małgorzata Rodzeń
Odsłony: 1883

lekcja przyrodnicza 10Cieszymy się, że dzięki życzliwości pana Stanisława Wacławskiego, dziadzia naszego kolegi Szymka , mogliśmy poznać pracę pszczelarza i życie pszczół.

 W ogrodzie zaprzyjaźnionego ze szkołą przedszkola  nr 5 została założona „mini pasieka na pokaz” dla dzieci. Tam właśnie udaliśmy się niedawno.

Z ogromną ciekawością słuchaliśmy opowiadania zamiłowanego hobbysty. Podziwialiśmy świetnie wyeksponowane w szklanych ramkach owady, poznaliśmy ich hierarchię i podział ról w ulu. Wiemy już też jak się buduje ule i jaki strój chroni przy pracy pszczelarza. Mieliśmy okazję zadać mnóstwo pytań i wysłuchaliśmy sporo ciekawostek o życiu pszczół, nie zabrakło też pokazu fachowych książek i czasopism, podziwianiu ramek, wosku i konsumpcji miodów z różnych roślin. Najbardziej nam smakował miód spadziowy. Serdecznie dziękujemy za tak fantastyczną lekcję panu Wacławskiemu- klasa 2b z wychowawcą. 

foto

Przewiń na górę