Książka – moim przyjacielem

Wpisane przez: p. J. Pająk-Cieśla

jak powstaje ksika

Dobra książka, którą można czytać na głos, przynosi radość dzieciom i dorosłym, buduje wzajemną więź i pomost między pokoleniami. Jest częścią naszego dziedzictwa kulturowego, dzięki niej mamy wspólne doświadczenia i punkty odniesienia.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – powiedziała Wisława Szymborska, polska poetka, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1996).

Dlaczego warto czytać książki?

• Książka pomaga nam rozwijać język i słownictwo.
  • Uczy wyrażać myśli i rozumieć innych.
  • Poprawia koncentrację i rozwija wyobraźnię.
  • Redukuje stres i rozwija empatię.
  • Jest gimnastyką dla mózgu i inspiruje do działania.