Jesteś w zakładce: Aktualności

Pisali o nas

Slajd Czytaj dalej

Konferencja podsumowująca

Slajd

       12 marca 2015 r. w sali Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca projekt edukacyjny polsko – norweski „Od tablicy do tabletu – podróż z tabletem szlakiem zabytków UNESCO Norwegii i Polski”. Organizatorem tej imprezy, która miała charakter środowiskowy, byli dyrekcja i nauczyciele Miejskiego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie

Czytaj dalej

"Czternastka" w Bergen - Norwegia

Slajd

       Zgodnie z planem projektu „Od tablicy do tabletu- szlakami zabytków UNESCO Polski i Norwegii” 20 uczniów z 8 nauczycielami w dniach od 22 do 27 października br. wyjechało do Bergen w Norwegii. Po przybyciu do zaprzyjaźnionej szkoły w Fjell, Norwegowie przedstawili prezentację dotyczącą zabytków UNESCO w Polsce i Norwegii. Uczniowie z naszej szkoły mieli możliwość wykazać się dobrą znajomością zabytków oraz ogólnych informacji dotyczących obydwu krajów w quizie przygotowanym przez norweskich kolegów.

Czytaj dalej

Wizyta przygotowawcza w Fjell

Slajd

      W dniach 22-26 września 2014 r. w ramach wizyt przygotowawczych delegacja naszej szkoły udała się do miejscowości Fjell w okolicach Bergen w Norwegii. Na miejscu zostaliśmy ciepło i serdecznie powitani przez dyrekcję i nauczycieli z instytucji goszczącej, czyli szkoły Ungdomsskule z Fjell . W trakcie wizyty mieliśmy ogromną przyjemność zwiedzić szkołę w Fjell i jej oddział specjalny jak również resocjalizacyjny w Ganstag. Wizyta była wypełniona licznymi rozmowami i poznawaniem szkół, systemów edukacyjnych, w tym form i metod pracy.

Czytaj dalej

Norwegowie w Krośnie

Slajd

      Zgodnie z terminarzem projektu „Od tablicy do tabletu-podróż z tabletem szlakiem zabytków UNESCO Norwegii i Polski", do Krosna przyjechała 29 osobowa grupa Norwegów. Nasza szkoła gości 9 nauczycieli oraz 20 uczniów z norweskiej szkoły w Bergen. Koordynatorem projektu ze strony polskiej jest wicedyrektor Alicja Szepelak. 20 sierpnia 2014r. grupa norweska, nauczyciele z MZSzOI oraz uczniowie spotkali się w szkole na uroczystej konferencji, którą poprzedziło zwiedzanie budynku.

Czytaj dalej

Robocza wizyta w Fjell

Slajd

      W dniach 5-10 maja 2014 odbyła się pierwsza wizyta w Partnerskim Projekcie "Od tablicy do tabletu – podróż z tabletem szlakiem zabytków UNESCO Norwegii i Polski". Delegacja naszej szkoły udała się do miejscowości Fjell w okolicach Bergen z wizytą roboczą. Na miejscu zostałyśmy ciepło i serdecznie powitani przez gospodarzy, czyli szkołę Unggdomsskule z Fjell . W trakcie wizyty mieliśmy ogromną przyjemność zwiedzić szkołę w Fjell i jej oddział specjalny jak również resocjalizacyjny w Ganstag.

Czytaj dalej