Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

Spotkanie z podróżnikiem

Wpisane przez: p. K. Rygiel-Hałucha
Odsłony: 1787

Podczas prelekcji

     W marcu 2014 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem p. Samuelem Kempskim, który reprezentuje firmę podróżniczą „Trzask Pl" – Gorlice. Tym razem uczniowie udali się w podróż do Republiki Południowej Afryki. Podróżnik przybliżył nam wiadomości o RPA, opowiadał, że to kraj zróżnicowany pod względem kulturowym i religijnym. Mieliśmy okazję podziwiać piękne krajobrazy np. Górę Stołową w Kapsztadzie, Przylądek Dobrej Nadziei, Durban, Johannesburg, poznać życie rdzennych mieszkańców Zulusów, ich kulturę i tradycję a także przymierzyć rodzime stroje. Przedstawiona została także flora i fauna żyjąca na terenie RPA np. strusie, słonie w parku narodowym Addo czy rekiny u wybrzeży Durbanu. Na pewno utkwią nam w pamięci piękne zdjęcia afrykańskich zwierząt. Zdobyta wiedza na pewno przyda się na lekcjach przyrody.

Przewiń na górę