Spotkanie z podróżnikiem

Wpisane przez: p. K. Rygiel-Hałucha
Odsłony: 1602

Podczas prelekcji

     W marcu 2014 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem p. Samuelem Kempskim, który reprezentuje firmę podróżniczą „Trzask Pl" – Gorlice. Tym razem uczniowie udali się w podróż do Republiki Południowej Afryki. Podróżnik przybliżył nam wiadomości o RPA, opowiadał, że to kraj zróżnicowany pod względem kulturowym i religijnym. Mieliśmy okazję podziwiać piękne krajobrazy np. Górę Stołową w Kapsztadzie, Przylądek Dobrej Nadziei, Durban, Johannesburg, poznać życie rdzennych mieszkańców Zulusów, ich kulturę i tradycję a także przymierzyć rodzime stroje. Przedstawiona została także flora i fauna żyjąca na terenie RPA np. strusie, słonie w parku narodowym Addo czy rekiny u wybrzeży Durbanu. Na pewno utkwią nam w pamięci piękne zdjęcia afrykańskich zwierząt. Zdobyta wiedza na pewno przyda się na lekcjach przyrody.

Przewiń na górę