Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas

Zapraszamy do naszej nowej gry – Christmas Quiz Game

Wpisane przez: p. Matylda Gronicka
Odsłony: 1562

quizW ramach projektu Erasmus+ współpracujemy z czterema europejskimi szkołami w celu wypracowania innowacyjnych metod nauczania z pomocą gier dydaktycznych. Korzystając z istniejącej już bazy pomocy, staramy się stworzyć nowe materiały, które pobudzą ciekawość uczniów i będą dla nich motywacją do poszerzania własnej wiedzy i wykorzystywania jej w praktyce.

Okres świąteczno – noworoczny jest doskonała okazją do poznania zwyczajów i tradycji krajów partnerskich oraz poszerzenia słownictwa z języka angielskiego w tej dziedzinie. Z tą myślą uczniowie pod opieką pani Matyldy Gronickiej przygotowali quiz o zwyczajach świąteczno – noworocznych krajów uczestniczących w projekcie. Stworzenie quizu poprzedziło przygotowanie merytoryczne  - uczniowie mieli za zadanie zapoznanie się z tradycjami z wybranych przez siebie krajów projektowych. Następnie uczniowie układali pytania quizowe z jedną poprawną odpowiedzią i tłumaczyli na język angielski. Przygotowanie tej gry rozbudziło ciekawość uczniów w danym temacie, gdyż z zaciekawieniem opowiadali o zwyczajach bożonarodzeniowych w innych krajach, które niekiedy znacznie różnią się o tych, które są nam znane. Ponadto uczniowie chętnie tłumaczyli propozycje pytań na język angielski poszerzając zasób swojego słownictwa z języka angielskiego.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy, która nie tylko wzbogaca słownictwo z języka obcego, ale również przybliża nam zwyczaje tego wyjątkowego okresu w roku w innych krajach. Zachęcamy uczniów do wspólnej zabawy z rodzicami, dziadkami i przyjaciółmi. Po podliczeniu poprawnych odpowiedzi można  dowiedzieć się, ile prezentów otrzymaliśmy w tej grzeJ Miłej zabawyJ

Kliknij aby zobaczyć Erasmus Christmas Quiz

Kliknij aby zobaczyć odpowiedzi

Przewiń na górę