Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

EuroWeek- specjalistyczny obóz językowy

Wpisane przez: Administrator
Odsłony: 1752

logo euroweek

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w przygotowanej przez Europejskie Forum Młodzieży edycji projektu szkoleniowego „EuroWeek – Szkoła Liderów”.

Obóz odbędzie się w malowniczo położonej górskiej miejscowości na Ziemi Kłodzkiej Międzygórze w Ośrodku Wczasowym „SŁONECZNA” w następującym terminie:

9-13 października 2017 r.

Wkład uczestnika w projekt 5-dniowy wynosi 340 zł.

Program „EuroWeek – Szkoła Liderów” obejmuje 5 bloków tematycznych:

  • „Praca w grupie”
  • „Kierowanie”
  • „Kultury świata”
  • „Europa – stosunki międzynarodowe”
  • „Liderstwo”.

Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Argentyny, Meksyku, Litwy, Łotwy, Indonezji, Chin, Hiszpanii, Gruzji, Finlandii, Wietnamu, Ekwadoru, Kenii, Nepalu, Indii, Kolumbii, Turcji i Peru. Poziom języka angielskiego zostanie dopasowany do grupy.

Efekty każdego programu Euroweek:

  • podniesienie kompetencji językowych w zakresie komunikacji w języku angielskim
  • własna integracja globalna poprzez przyjaźnie z wolontariuszami z całego świata
  • kultywowanie swoich zdolności interpersonalnych, intelektualnych i kreatywności

Prosimy zgłosić chęć wzięcia udziału w obozie do 16 czerwca 2017r. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka angielskiego:

p. Renata Nowak, p. Agnieszka Szopa, p. Marzena Pelczar, p. Monika Wnęk

Przewiń na górę