Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

EuroWeek- specjalistyczny obóz językowy

Wpisane przez: Nauczyciele
Odsłony: 1856

euroweekW dniach od 27 września do 1 października 2016r. uczniowie SP14 i Gimnazjum nr 3 z MZSzOI w Krośnie wyjechali na obóz szkoleniowy języka angielskiego do malowniczej Kotliny Kłodzkiej w Międzygórzu, zorganizowany przez Europejskie Forum Młodzieży. EuroWeek to program edukacyjny pozwalający młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa Europy i całego świata.

      Prowadzącymi warsztaty językowe byli przeszkoleni wolontariusze z różnych stron świata: Polinezji Francuskiej, Indii, Etiopii, Ugandy, Filipin, Chorwacji, Azerbejdżanu, Stanów Zjednoczonych.

W trakcie zajęć uczniowie integrowali się z młodzieżą z innych miast: Gdańska, Siedlec i Bochni. Praca z uczniami miała charakter interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń.

Uczniowie aktywnie włączali się w powierzone im zadania: odgrywanie ról i scenek w języku angielskim, autoprezentacja, redagowanie opowiadań na podstawie zgromadzonego słownictwa, tworzenie aplikacji na telefony komórkowe, prezentacje multimedialne na temat różnych krajów, tworzenie projektów, itp.

    Szkolenie uatrakcyjnione było nauką tańców, piosenek oraz poznaniem  tradycji rodzimych krajów wolontariuszy. Wszystkie zajęcia, prowadzone wyłącznie w języku angielskim, umożliwiły uczestnikom rozwinięcie kompetencji językowych, w szczególności komunikację werbalną w języku angielskim.

Dodatkową atrakcją były wycieczki zorganizowane przez opiekunów do wodospadu „Wilczki”, twierdzy Kłodzko oraz Jaskini Niedźwiedziej.

     Obóz szkoleniowy był niezwykłym doświadczeniem, ciekawą przygodą i niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników.                                                                               

Organizatorzy wyjazdu:

Monika Wnęk

Agnieszka Szopa

Marzena Pelczar

Anna Krupa

Renata Nowak

WRAŻENIA UCZESTNIKÓW

„Podczas pobytu poznaliśmy wspaniałych ludzi o ciekawych kulturach i obyczajach. Mieliśmy możliwość udoskonalić swój język angielski. Nauczyliśmy się bycia kreatywnym i pewnym siebie. Podobały się nam również zabawy i tańce prowadzone przez wolontariuszy”.

Dziewczyny z klasy IIe gimnazjum

„Według mnie wyjazd na EuroWeek był bardzo fajny i na pewno zapamiętam go do końca życia. Najbardziej podobali mi się tam ludzie, gdyż poznałam nowych przyjaciół z Gdańska i Bochni. Także animatorzy byli wspaniali, ponieważ byli dla nas mili i spędzaliśmy razem mnóstwo czasu. Gdy będzie kolejna okazja ,to na pewno pojadę i polecam wszystkim, bo jest naprawdę fajnie”.

Ola Kalisz z VI b

„Na wyjeździe poznałyśmy dużo nowych przyjaciół z innych miast oraz wolontariuszy, dzięki którym dużo się nauczyłyśmy. Bardzo podobało się nam, ponieważ zajęcia były ciekawe i zabawne, prowadzone przez bardzo miłych osoby, za którymi na pewno będziemy tęsknić i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również się spotkamy”.

Natalia, Alicja i Emilia z VI a

foto

Przewiń na górę