Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

Wycieczka do fabryki Nowy Styl w Warzycach „Ja i ty w świecie pieniądza”.

Wpisane przez: p. Sebastian Staroń
Odsłony: 1680

w1W kwietniu mieliśmy okazję zwiedzić fabrykę Nowego Stylu w Warzycach. To jeden z najnowocześniejszych zakładów w Europie. Cechuje go bardzo duża automatyzacja procesu produkcyjnego. Na początek był poczęstunek i prezenty z logo fabryki. W sali konferencyjnej dzieci miały okazję posłuchać informacji dotyczących produkcji w zakładach Nowy Styl, które znajdują się między innymi w Niemczech, Turcji i na Ukrainie. Informacje przekazywał nam Pan Dariusz Frydrych, dyrektor operacyjny. Dowiedzieliśmy się od kiedy istnieje Grupa Nowy Styl, ile ma zakładów produkcyjnych, w ilu krajach firma ma swoje przedstawicielstwa, ilu ma dealerów, jakie są przychody firmy, jaką powierzchnię zajmują zakłady, ilu jest pracowników i że jest to 3 największy producent mebli w Europie. Następnie zostaliśmy przeszkoleni przez Panią Joannę Mitoraj – Wiatr w ramach bezpiecznego poruszania się po zakładzie, dostaliśmy okulary, plecaki z odblaskami i zaczęliśmy zwiedzać zakład produkujący krzesła. Tam zobaczyliśmy jak przebiega cały proces związany
z produkcją od pojedynczych elementów, do gotowego produktu. Wzbudziliśmy też zainteresowanie pracowników zakładu, gdyż byliśmy wyjątkowo ciekawską grupą. Krzesła różnego typu są sprzedawane na całym świecie. Aby przejść cały zakład produkcyjny potrzeba sporej ilości czasu, ale tak szybko mijał, że dzieci były zawiedzione gdy zakończyliśmy pierwszą część zwiedzania. Po tej części zostaliśmy zaproszeni na pyszny poczęstunek, dzieci otrzymały też upominki z wyszytym imieniem i nazwiskiem. Następnie przejechaliśmy autokarem do drugiego zakładu produkującego meble.

Meble biurowe produkowane są w części fabryki, która jest niemalże całkowicie zautomatyzowana. Cały proces produkcji przebiega przy niewielkim udziale człowieka. Robi to ogromne wrażenie. Dzieci były zafascynowane tym jak przebiega cały proces produkcji. W całej fabryce słychać maszyny, które wykonują pracę szybko i niezwykle precyzyjnie. Ogromna hala produkcyjna wydaje się nie do przejścia, ale i tutaj czas mijał bardzo szybko.

Na końcu mieliśmy okazję zobaczyć to, od czego tak naprawdę zaczyna się wszystko, czyli od biur projektowych,  referentów, pracowników biurowych odpowiedzialnych za kontakty z klientami, realizację zamówień i wiele innych. Pracownicy biurowi pracują w nowoczesnych, pięknie urządzonych biurach, gdzie każdy ma wydzielone stanowisko z niezbędnymi narzędziami do swojej pracy.

Wizytę zakończyliśmy w tak zwanym Showroom’e gdzie można było „przetestować” krzesła produkowane w zakładzie, a jest tego ogrom. Tam dzieci mogły dowiedzieć się, dlaczego krzesła Grupy Nowy Styl są tak cenione na całym świecie i są obecne na niemalże każdym kontynencie. Różnorodność modeli krzeseł jest tak ogromna, że spędziliśmy w tym jednym miejscu blisko godzinę, słuchając ciekawostek na tematy związane z zapotrzebowaniem na różne modele krzeseł.

Po zwiedzeniu zakładu zgodnie wszyscy powiedzieli, że to niezwykła wycieczka i bardzo chcielibyśmy by trwała dłużej.

foto

Przewiń na górę