Ja i Ty w świecie pieniądza

Wpisane przez: p. Sebastian Staroń

ja i ty w swiecie pieniadza2W poniedziałek 3 października 2016 roku odbyło się pierwsze spotkanie związane z programem pt.  „Ja i Ty w świecie pieniądza”. To tytuł innowacji pedagogicznej prowadzonej w Szkole Podstawowej nr  14. Inspiracją do podjęcia się tego zadania, była książka napisana dla dzieci i młodzieży zatytułowana „Świat Pieniądza”. Wydarzenie to, było wyjątkową okazją do spotkania się z Patrycją Krzanowską, pomysłodawczynią i współautorką książki. W spotkaniu uczestniczył również Jerzy Krzanowski, który przybliżył zebranym założenia związane z propagowaniem wiedzy o ekonomii, plany na wycieczki związane z programem do zakładów firmy Nowy Styl i celami jakie chcemy osiągnąć.

Spotkanie miało również na celu zapoznanie się zgromadzonych rodziców wraz z dziećmi z zadaniami, formami planowanych zajęć  i spodziewanymi efektami. Podczas prezentacji uczniowie i rodzice mieli okazję do zapoznania się z pierwszym zagadnieniem poruszanym w książce, jakim jest historia pieniądza. Dzieci miały za zadanie rozwiązać rebusy, które przybliżały im historię pieniądza i poznały pierwsze terminy odnoszące się do handlu. Rodzice również zostali poddani małemu testowi na umiejętność inwestowania. W zadaniu należało dopasować uwarunkowania środowiskowe do planowanych inwestycji. Zgromadzeni rodzicie i pomagające im dzieci poradzili sobie z zadaniem bez większych problemów.

Uczestnictwo dzieci w tym programie daje szansę na zapoznanie się z tematami związanymi z  ekonomią, gospodarką, mechanizmami rynkowymi, a w szczególności mądrego oszczędzania i świadomości związanej z dysponowaniem pieniądzem.

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach w poniedziałki od 14.05 do 14.50
i wtorki 14.05 do 14.50.

Posiadanie pieniędzy jest lepsze od ich braku…….
Przynajmniej z powodów finansowych