z Oddziałami Integracyjnymi Nr 14
im. Polskich Olimpijczyków
w Krośnie

+ INFORMACJE SZKOLNE +
UWAGADyrekcja Miejskiego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie informuje, że nastąpiła zmiana telefonicznych numerów połączeniowych ze szkołą. Obecnie ze szkołą można skontaktować się pod numerami: 13-47-439-40 lub 13-47-439-41 Dotychczasowe numery kontaktowe: 13-43-672-41 i 13-43-661-79 zostały odłączone.
NO SCRIPT

Prawa ucznia - warsztaty

Jednym z zadań szkoły jest przekazywanie wiedzy na temat praw człowieka, praw dziecka i praw ucznia. Prawa dziecka i prawa ucznia przenikają każdą dziedzinę działalności szkoły. Nie można prowadzić działalności statutowej (dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej) bez wchodzenia na obszar praw człowieka (praw dziecka). Nieustannie w relacjach nauczyciel – uczeń mamy do czynienia z prawami ucznia.
     Mając na uwadze zwiększenie przestrzegania praw i obowiązków ucznia i akceptację ich w codziennym życiu społeczności szkolnej w dniu 09.09.2013 odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów. Celem spotkania była prezentacja propozycji działań szkoły w zakresie respektowania praw ucznia w kontekście praw człowieka (priorytet MEN). Byli to przedstawiciele rad rodziców poszczególnych klas reprezentujący interesy innych rodziców. Spotkanie prowadziła dyrekcja szkoły a temat referował pedagog szkolny Agnieszka Kmon.
     Rodzice mogli sprawdzić jakie konkretne prawa i obowiązki uczniów są zapisane w statucie szkoły. Czy spełniają one ich oczekiwania, czyli są adekwatne do specyfiki naszej placówki oświatowej, konkretne, jasne, precyzyjnie sformułowane i czy nie wymagają zmiany. W związku z tym iż każdy uczeń (także rodzic i nauczyciel) może wpływać na to jakie prawa ucznia zostaną zapisane w statutach szkół, zaproszono rodziców do dyskusji na temat tego czy prawa te są przestrzegane, co jeszcze powinno się znaleźć w statucie. Swoją wiedze rodzice upowszechnili pośród innych rodziców.

W tej chwili

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteś osobą, która odwiedziła naszą stronę.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 14© 2014 Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi Nr 14