Szkolny Konkurs Recytatorski „WIERSZE O OJCZYŹNIE”

Wpisane przez: p. Lucyna Jankiewicz- Sompel
Odsłony: 1927

ojczyzna1”Nie rzucim ziemi skąd nasz ród”..

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto obchodzone co roku dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego, stało się inspiracją do przeprowadzenia szkolnego konkursu recytatorskiego „WIERSZE O OJCZYŹNIE” dla uczniów klas drugich.

Konkurs został przeprowadzony 16 listopada 2016 r., rozpoczął się powitaniem zgromadzonych uczniów oraz publiczności, wysłuchaniem patriotycznej pieśni.

Następnie rozpoczęły się recytatorskie zmagania.

Do konkursu przystąpiło 15 uczniów, reprezentantów klas III, wyłonionych w drodze klasowych eliminacji..

W czasie konkursu uczniowie zaprezentowali patriotyczne wiersze sławiące imię naszej pięknej Ojczyzny, wyrażające miłość i tożsamość narodową.

Uczniowie deklamujący przygotowane wiersze zachwycili zgromadzoną publiczność oraz jurorów umiejętnością  przekazywania myśli i emocji w sposób przejrzysty, sugestywny, melodyjny, elastyczny i zrozumiały dla słuchaczy. Ich występy zostały nagrodzone gromkimi oklaskami.

Po wysłuchaniu wszystkich recytacji, jury udało się na naradę, a publiczność oglądnęła prezentacją multimedialną o Święcie Niepodległości, przygotowaną przez L. Jankiewicz-Sompel.

Jurorzy zgodnie uznali, że wszyscy występujący włożyli w przygotowanie wierszy konkursowych wiele pracy i przedstawili je bardzo pięknie. Z pośród wykonawców wyłoniono laureatów. :

Oliwia Adamska

Szymon Prejsnar

Agnieszka i Jakub Nowak

Wyróżnienie:

Sara Omachel

Karolina Wacek

Weronika Surowiec

Zostali oni nagrodzeni książkami oraz dyplomami, które wręczyła Pani Dyrektor Alicja Szepelak..

Jury obradowało w składzie: Alicja Szepelak, Marta Kokosza, Beata Szczyrska.

Organizatorkami konkursu byli: Lucyna Jankiewicz-Sompel, Paulina Karalus.

Notatkę sporządziła Lucyna Jankiewicz-Sompel.