Wpisane przez: p. Małgorzata Rodzeń

jaselka20Świąteczne apele odbyły się 22 grudnia 2016 r.

Wystąpili uczniowie kl. 3 B przygotowani przez O. Tomasza przedstawiając „Jasełka”.

Pięknie śpiewali kolędy i recytowali swoje kwestie odkrywając cudowne wydarzenie na świecie:

Narrator 2:

Oto i przed nami Najświętsza Rodzina, wybiła dla ludzi radości godzina. Zbawiciel maleńki przyszedł tej nocy, poczęty z przedwiecznej Boga Ojca mocy.

Maryja: (trzyma dzieciątko)
Zbawiciel zstąpił z Nieba! W jasności ziemia cała! Dzieciątko moje – Jezu! Chwała Ci Ojcze Chwała!

Narrator 1:

Betlejemskie pole śpi, a nad polem gwiazda lśni. Z nieba ku dolinie jasny anioł płynie
i szczęśliwe głosi dni. Król ubogi leży, choć oczekiwany,  nie przyjęty w mieście, z gospody wygnany. Niedaleko szopy pasterze czuwali, swoich owiec stada wiernie pilnowali.

Anioł: (do pasterzy śpiących)

Zbudźcie się pasterze, wielka godzina! Chwila narodzin Bożego Syna!

Anioł:
Anioły głoszą nowinę ludziom, że tu w Betlejem Maryja miła Odkupiciela wam urodziła. Gwiazda wam drogę do Pana wskaże, Biegnijcie prędko upaść na twarze.