„W świecie czarownic”

Wpisane przez: p. Elżbieta Juszczyk

w swiecie czarownic5Uczniowie klasy III D  z wychowawczynią p. Elżbietą Juszczyk w ramach akcji „Trzeciaki czytają przedszkolakom”, zaprosili dzieci z Przedszkola nr 1 na wysłuchanie książki Zbigniewa Dmitrocy pt. „Księga czarownic”.

Czarownice są po to, żeby się ich trochę bać, ale tylko trochę,  bo „one są naprawdę wszędzie: w sklepie, w kinie i urzędzie, w banku, w barze i fabryce... A kto taki? - Czarownice !” – jest ich więcej niż myślicie!

Przedszkolaki wraz z wychowawczynią p. Urszulą Nitką odwiedziły naszą szkołę. Trzecioklasiści z niecierpliwością czekali na to spotkanie. Uczniowie z rodzicami przygotowali ciekawe stroje czarownic i czarodziejów ilustrujące treść wierszy. W zabawny, opisany przez autora książki  sposób przedstawiły się wiedźmy:  Czupirynda, Kaprysia, Zazdrośnica, Latawica, Gariadna, Grymaśnica i Złośnica.  Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały humorystycznych wierszyków, a zabawne ilustracje wywoływały uśmiech na twarzy.

Dzieci szybko zapamiętały niektóre zwroty z książki „czary –mary, gruba dynia…niech pomyją się naczynia” albo  „z tego względu w okolicy mam opinię - czarownicy”, a podczas zabawy z użyciem zaklęcia „czary – mary cha, cha, cha – co to będzie? – nie wiem ja” wspólnie udało się „wyczarować” wielką maskotkę i upominki dla  gości –  samodzielnie wykonane przez starszych kolegów.

Uczennice - czarownice zaprezentowały taniec z miotłami, do którego włączyły się ochoczo przedszkolaki. Na koniec  zaśpiewano wesołą piosenkę „Kochajmy czarownice” zespołu Gawęda.

Spotkanie ilustrowane było prezentacją multimedialną z ruchomymi wizerunkami wesołych czarownic i zakończone zabawą z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.