Jesteś uważnym obserwatorem przyrody. Konkurs przyrodniczy klas III

Wpisane przez: p. Lucyna Jankiewicz – Sompel, p. Jolanta Sajdak.

k1

„Środowisko to wszystko, co znajduje się wokół nas i na nas oddziałuje; to, co żyje, jak i przyroda nieożywiona. Jest to więc Słońce, które świeci; powietrze, którym oddychamy; i pogoda, która się zmienia. Środowisko – to wiatr i chmury, polne kwiaty i łany zbóż, owady i hipopotamy, kruche muszelki i potężne skały”. B. Dymara.

W dniu 7 czerwca 2017r. został przeprowadzony  w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy (VIII edycja) dla uczniów klas trzecich krośnieńskich szkół podstawowych. Celem tego konkursu było:

• rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i wspieranie uzdolnień uczniów
  • kształtowanie właściwych postaw człowieka wobec przyrody
  • rozwijanie umiejętności zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce.

O prymat w konkursie walczyło   15  uczniów z krośnieńskich szkół podstawowych .  Uczniowie rozwiązywali test składający się z dwunastu pytań zamkniętych i otwartych, za który można było zdobyć 35 punktów.  Zaciętej rywalizacji towarzyszyła miła atmosfera. Konkurs został rozstrzygnięty. Jego laureatami zostali:

Laureaci:

I miejsce:  Maksymilian Zduń – 32,5 p – SP 14, wych. M. Rodzeń

II miejsce: Olaf Bobusia – 30 p - SP nr 15, wych. Alina Okowińska

III miejsce: Julia Wajrak – 28 p - SP 10,  wych. Julita Karaś – Klimek

Rafał Śnigórski – 28 p. – SP 14, wych. Elżbieta Juszczyk

Wyróżnienie: Karolina Kusiak – 25 p. – SP 4 – wych.  Ewa Macierzyńska

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Zapraszamy do udziału w IX  edycji konkursu w roku szkolnym 2017/2018.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Lucyna Jankiewicz – Sompel, Jolanta Sajdak.