Krosno w czterech porach roku widziane oczami dziecka

Wpisane przez: p. Małgorzata Rodzeń, p. Magdalena Urbańska
Odsłony: 410

konkurs 3

"Ponad zieloną wstęgą Wisłoka,

w uroczej, pięknej dolinie.

Leży miasteczko Krosno,

które od wieków już słynie..."

         Od słów pięknej piosenki o Krośnie, w Szkole Podstawowej  nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków, 30 XI 2017r., nastąpiło rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu Plastycznego "KROSNO W CZTERECH PORACH ROKU". Organizatorki  projektu - pani Małgorzata Rodzeń i pani Magdalena Urbańska, wraz ze swoimi uczniami z klasy I a i II b, przygotowały krótką część artystyczną, w której dzieci zaśpiewały  piosenkę o Krośnie, recytowały wiersz "Miasto Krosno" oraz wykonały hit czternastki- "Moja szkoła", do którego słowa i melodię napisał pan Mariusz Hejnar. Oto fragment:

"Szkoła to ma przygoda,

szkoła mój drugi dom.

Czternastko tak serce woła,

z mądrością jestem za pan brat ..."

             Celem konkursu było rozbudzenie patriotyzmu lokalnego, rozwijanie zdolności obserwacji najbliższego środowiska oraz ukazanie piękna naszego miasta, zabytków i ciekawych zakątków w zmiennej aurze czterech pór roku.

         W konkursie wzięło udział 214 dzieci z 4 przedszkoli i 6 szkół podstawowych z naszego miasta. Z ilości nadesłanych prac wynika, że temat jest bliski sercu nawet małemu krośnianinowi. Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do wywołania pozytywnych wrażeń i entuzjastycznych wzruszeń.   Jury, której przewodniczącą była pani Magdalena Wyżykowska-Figura, nasz wieloletni nauczyciel plastyki i artysta malarz, po dwu i pół godzinnych obradach, przyznało 17 nagród i 13 wyróżnień. Uczestnicy spotkania nagrodzeni zostali pięknymi książkami oraz upominkami w postaci kredek i piłeczek. Nagrody wręczała pani dyrektor Alicja Szepelak, która objęła honorowy patronat nad konkursem.                           

A oto lista zwycięzców:

  Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa 

nagroda-  Aleksandra    Sikorska  

wyróżnienie- Pola Płatek , Filip Trygar    

Przedszkole Miejskie   nr 1

nagroda-  Oliwia Zajdel

wyróżnienie-   Jakub Zduń , Lena Kołodziej, Alicja Kopcza

Przedszkole Miejskie   nr 5

nagroda-  Hanna Urba

wyróżnienie- Natalia Eibin

Przedszkole Miejskie   nr 8 "Bajkowa ósemka"

nagroda -  Katarzyna Grodzka

nagroda specjalna - Klaudia Glazar

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

wyróżnienie- Maja Krowicka

Szkoła Podstawowa nr 7 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego

nagroda- Julia Popielarz, Zuzanna Nawrocka

wyróżnienie-  Maciej Frydrych

Zespół Szkół nr 8 im. Dar Górników

nagroda- Sasha Niedzielski

wyróżnienie- Blanka Stelmach

Szkoła Podstawowa nr 12

nagroda- Maja Jaracz, Anna Zajdel

wyróżnienie- Nadia Krężałek

Szkoła Podstawowa nr 15

wyróżnienie- Zuzanna Pieczka

Szkoła Podstawowa  nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków

nagroda- Izabela Machnik, Zuzanna Folcik,

nagroda specjalna-Maksym Ivashkiv

wyróżnienie- Julia Taszycka, Aleksandra Blicharczyk, Szymon Jurczyk, Amelia Śnigórska, Oliwia Uliasz, Nikola Jarosz       

     Podczas spotkania można było podziwiać wystawę szkła z krośnieńskich hut oraz prace plastyczne młodych artystów.                                   

Wyrazy uznania kierujemy pod adresem nauczycieli, dziękując za  ich opiekę nad piękną realizacją tematu. Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom za przyjecie zaproszenia  i udział w konkursie.

      Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnych konkursach i do rodzinnego zwiedzania wystawy pokonkursowej, która mieści się w naszej szkole na parterze. Prace podziwiać można do 22 XII 2017r.                                                                               

               Organizatorzy konkursu: Małgorzata Rodzeń i Magdalena Urbańska

foto

Przewiń na górę