Gdzie jesteś Mikołaju, gdzie? - III PSO z TP z PWSZ w Krośnie organizuje spotkanie z Mikołajem w Szkole Podstawowej nr 14 w Krośnie, w klasie III c

Wpisane przez: p. Lucyna Jankiewicz – Sompel

foto copy

„Witam Was dzieci bardzo serdecznie! Muszę  się przyznać do czegoś koniecznie. Otóż mam problem na skalę światową, rzecz bardzo ważną, priorytetową. Listy od dzieci są przeczytane,

prezenty wszystkie zapakowane. Sanie zapięte, wszystko gotowe…. Lecz Mikołaja znaleźć nie mogę.”

Tymi słowami skrzat zwraca się do dzieci i zaprasza je w podróż do krainy bajek, by wspólnie rozwiązując zagadki, odnaleźć Mikołaja.

W przedstawieniu, do którego scenariusz napisała studentka Joanna Wyrostek wzięły udział postacie z różnych bajek: był Bob Budowniczy, skrzat, pomocnik skrzata, wróżki, Kot w butach, wilk i Czerwony Kapturek, narrator. Wiele zachwytu wzbudziła postać Elzy i Olafa oraz Maszy. Nie mogło oczywiście zabraknąć Mikołaja, który rozdawał dzieciom prezenty – kolorowe cukierki. Przedstawienie wzbudziło u dzieci zachwyt. Studentkom bardzo zależało, by na dziecięcych twarzach pojawił się uśmiech i tak też się stało. Uczniowie nagrodzili występ gromkimi brawami.