Jestem widoczny, jestem bezpieczny!

Wpisane przez: p. Jolanta Sajdak, p. Magdalena Urbańska

jestem widoczny127 września 2016 r., uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu organizowanym w ramach programu Prezydenta Miasta Krosna „Dorastam Bezpiecznie”. Dzieci utrwaliły sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Obejrzały przedstawienie „Wesoło i bezpiecznie”, które opowiadało o podstawowych zagrożeniach komunikacyjnych, czyhających na dzieci w drodze z domu do szkoły. Same też były aktorami, chętnie występowały na scenie, tańczyły i śpiewały. Każde z nich otrzymało : kolorowankę „Wychowanie Komunikacyjne” i komplet elementów odblaskowych mającą na celu poprawę bezpieczeństwa podczas różnego rodzaju wyjść. Szkoła dostała na wyposażenie znaki do przeprowadzania przez przejście dla pieszych. Mamy nadzieję, że podjęte działania profilaktyczne wpłyną znacząco na poprawę stanu bezpieczeństwa dzieci.