Wycieczka do Bóbrki

Wpisane przez: p. Arleta Bałaban

bobrkaDnia 28 IX 2016r dzieci z klasy III a  pod opieką swojej wychowawczyni, uczestniczyły w wycieczce do Bóbrki. Celem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza . W trakcie trwania wycieczki uczniowie oglądali i podziwiali jedyne w swoim rodzaju kopanki solne "Franek" z 1860 roku i "Janina"z 1878 roku, które nadal produkują olej skalny. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudził "Dom Łukasiewicza". Uczniowie zwiedzili dawną aptekę , laboratorium i dworski salonik. Mieli okazję oglądać i podziwiać niesamowitą kolekcje lamp naftowych. Niezwykłą atrakcją dla dzieci okazała się sala badań, wydobycia i rozsyłu gazu ziemnego. Podczas prezentacji multimedialnej uczniowie mogli poznać w prosty i przystępny sposób proces wykorzystania gazu ziemnego od momentu rozpoczęcia badań  , aż po odbiór docelowy, ze złoża do naszych domów. Na zakończenie wycieczki uczniowie odwiedzili sklepik z pamiątkami , w którym dokonali wielu ciekawych zakupów.
Wycieczka okazała się nie tylko rozrywką dla dzieci, ale ciekawą lekcją na temat bogactw naturalnych ziemi, związanych z naszym regionem.

kronika 0024