Robocza wizyta w Fjell

Cała wizyta była wypełniona rozmowami i wzajemnym poznawaniem siebie, szkół, systemów edukacyjnych w tym form i metod pracy. Mieliśmy okazję obserwować pracę szkoły, spotkaliśmy się się z nauczycielami i uczniami. Zapoznaliśmy się się z różnorodnymi rozwiązaniami zwiększającymi efektywność kształcenia i wychowania uczniów w tym: działalnością farmy i jej funkcją wychowania przez pracę, zajęciami naturbruk i ich rolą terapeutyczną – hortiterapia, jak również zajęciami hundehold z elementami dogoterapii.

Odbyliśmy spotkanie, podczas którego ustalone zostały najważniejsze szczegóły działań, które mają być przeprowadzone w ramach projektu. Jako pierwsze zostały zaplanowane wizyty partnerskie, tak zwane ”mobilities”. Wiemy już kiedy i gdzie się spotkamy. I tak - najbliższa wizyta odbędzie się w Polsce w sierpniu 2014 roku, kolejna w Norwegii w październiku. W Polsce przyjmować naszych gości będziemy od 20 do 26 sierpnia 2014 roku.

Gospodarze włożyli wiele wysiłku abyśmy czuli się bardzo dobrze w ich kraju, miejscowości, szkole. W ramach zacieśniania stosunków oraz bliższego poznania się wspólnie zwiedzaliśmy Bergen w tym Bryggen- szereg hanzeatyckich budynków handlowych w Bergen, które znajdują się od 1979 roku na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ostatniego wieczoru gospodarze zaprosili nas na wspólną kolację, podczas której mieliśmy możliwość skosztowania tradycyjnych dań norweskich.