Pomoc przedmedyczna

Wpisane przez: p. Tomasz Przybyła
Utworzono: 31 styczeń 2017

Krosno9Na feriach uczniowie 5 klasy pod opieką Pana Tomasza Przybyły odwiedzili przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola im. Wandy Chotomskiej w Krościenku Wyżnym oraz Przedszkola Miejskiego nr 5 w Krośnie. Uczniowie w prosty sposób przedstawili scenki pierwszej pomocy ukazując typowe sytuacje zagrożenia życia i zdrowia w domu i poza domem.  Zaprezentowali przedszkolakom w jaki sposób udzielać pomocy w sytuacji: krwotoku z nosa, skaleczenia, omdlenia, oparzenia, epilepsji oraz zadławienia. Przypomnieli o ważnych numerach alarmowych. Dzieci obserwujące pokaz mogły spróbować swoich sił przy przeprowadzaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz pozycji bocznej. Spotkania odbyły się w miłej atmosferze. Dla przedszkolaków były cenną lekcją i poszerzeniem wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy.

Uczestnicy pokazu:
Ewelina Kujda, Julia Kobiałka, Paulina Sucheta, Zuzanna Steliga, Jakub Solecki, Klaudia Zajdel