Wpisane przez: p. J. Pająk-Cieśla
Odsłony: 0
Wpisane przez: p. E. Dereniowska
Odsłony: 0
pisanki2
  Bardzo lubimy Święta Wielkanocne, które rozpoczęły się Niedzielą Palmową. Tradycja nakazuje na ten dzień przygotowanie palemki, która może być zrobiona z bibułki, gałązek bazi, bukszpanu czy suszonych kwiatów. Z utęsknieniem czekamy na Wielką Sobotę bo w tym dniu przygotujemy koszyczek wielkanocny, do którego wkładamy babkę, baranka, chleb, chrzan, malowane jajka, wędlinę, zieloną gałązkę lub coś jeszcze...W Wielką Niedzielę wspólnie z naszą najbliższą rodziną zasiądziemy do świątecznego śniadania, podzielimy się jajkiem i złożymy sobie wzajemnie świąteczne życzenia. A w Wielkanocny Poniedziałek (zwany lanym poniedziałkiem) polejemy...
Wpisane przez: p. Ewa Dereniowska
Odsłony: 14
kalendarz pogody12
Drogie świetliki polecam Wam obserwację wiosennej pogody. Przygotujcie samodzielnie kartę obserwacyjną w formie tabeli (patrz zdjęcie), podpiszcie - KALENDARZ POGODY. Za pomocą symboli zaznaczajcie zjawiska atmosferyczne (słońce, słońce za chmurą, deszcz, deszcz ze śniegiem wiatr). Róbcie to w każdym dniu, można też zapisać temperaturę powietrza np. 10 stopni Celcjusza ( C ). Nie zapomnijcie również o wiosennych porządkach w domu i w ogrodzie. Pomogą Wam w tym różne porady, które znajdziecie na stronach internetowych: https://www>.youtube.com/watch?vuHQI niezwykłe rady babuni dla sprzątających, https://www.superkid.pl.
Wpisane przez: p. E. Dereniowska
Odsłony: 6
foto
Drogie Świetlicowe Skrzaty. Dziś tj. 7 kwietnia (we wtorek) w ramach relaksu polecam Wam, Waszą ulubioną zabawę klockami LEGO, wiem, że ta zabawa stwarza Wam wiele radości i satysfakcji (może ułożycie wielkanocną pisankę lub zajączka). Jeśli chcecie towarzyszyć Wam może piosenka o klockach LEGO/ Urwisowo, https://www.youtube/watch?v=9pCJGz1j0zk. Zbudujcie fajne konstrukcje, to co Wam podpowie wyobraźnia. Życzę super zabawy Wam drogie dzieci i Waszym najbliższym!
Wpisane przez: p. W. Rodzeń
Odsłony: 16
Wpisane przez: p. J. Pająk-Cieśla
Odsłony: 11
Wpisane przez: p. W. Rodzeń
Odsłony: 20
Przewiń na górę