Spotkanie z Panią Agnieszką Tyszką

Wpisane przez: p. Elżbieta Gancarz
Utworzono: 14 wrzesień 2017

Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy.
Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem".

Kornel Makuszyński

f1

W dniu 12 września w czytelni gościnnej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie klas IVa,IVb,IVc naszej szkoły z pisarką książek dla dzieci-Panią Agnieszką Tyszką. Była to okazja do poznania nie tylko  interesującej osoby, ale też  jej ciekawej twórczości. Dzieci chętnie słuchały wypowiedzi autorki o jej dzieciństwie, domu, rodzinie, przyjaciołach, zwierzętach, jej marzeniach, inspiracjach literackich. Pani okazała się być bardzo ciepłą, opanowaną osobą, która spokojne odpowiadała na liczne pytania dzieci.

Myślę, że owocem tej literackiej podróży będzie zachęta do czytania nowych propozycji literatury dla dzieci, zwłaszcza że największym atutem książek pani Tyszki jest baśniowy klimat, jak i nietuzinkowy język. Jednym słowem: warto czytać, do czego też nakłaniała sama pisarka, podkreślając wiele zalet tej formy spędzania np. wolnego czasu. Do szkoły trafiła m.in. seria Zosi z ulicy Kociej, tak więc dzieci będą miały okazję poznać i zaprzyjaźnić się z nową bohaterką swych literackich podróży.