Giełda bestsellerów w klasie 4 c

Wpisane przez: p. Elżbieta Gancarz
Utworzono: 16 listopad 2017

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat

4c

W dniu 14 października w klasie 4c miało miejsce niezwykłe wydarzenie-Klasowa Giełda Bestsellerów. Celem owego przedsięwzięcia było zastosowanie metody dramy na lekcjach j. polskiego oraz sprawdzenie umiejętności aktorskich dzieci. Uczniowie odgrywali role bohaterów takich tytułów jak Akademia Pana Kleksa, Opowieści z Narnii, Przygody Mikołajka, czy Pinokio. Dzieci postawiły się na wysokości zadania. Same wybrały odpowiednie fragmenty, ćwiczyły swoje role pod opieką nauczycieli i rodziców.

Widać było ich przejęcie, jak i radość, że mogą się zaprezentować rodzicom, Pani Dyrektor.

W tym miejscu chciałabym szczególnie podziękować właśnie rodzicom za przygotowanie strojów, dekoracji. Te wszystkie elementy sprawiły, że mogliśmy się poczuć się jak w prawdziwym teatrze i w prawdziwej bajce. Dzieci bardzo się starały i ich trud nie poszedł na marne, bo lekcja się podobała, co podkreśliła sama Pani Dyrektor. Mam nadzieję , że w przyszłym roku powtórzymy to wydarzenie, kiedy uczniowie będą starsi, dojrzalsi.

Jeszcze jednym malutkim sukcesem niech będzie to, że dzieci naprawdę lubią czytać i pasja ta niech ich nie opuszcza, bo kto czyta -ten zmienia świat.

E.Gancarz