Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”

Wpisane przez: Wiktor Ostrowski
Utworzono: 21 wrzesień 2018

narodowe czytanie 710 września br. w naszej szkole została przeprowadzona ogólnopolska akcja: „Narodowe Czytanie,” objęta patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości, prezydent Andrzej Duda zachęcił do zapoznania się z lekturą Stefana Żeromskiego pt: „Przedwiośnie.”

Pierwsze stronice powieści zostały przeczytane przez dyrektora szkoły: pana mgr. Roberta Guzika i panią wicedyrektor mgr Alicję Szepelak. Następnie w dzieło Żeromskiego zagłębili się chętni uczniowie klas VIII i III gimnazjum. Ze szczególnym zapałem i energią w akcję zaangażowali się uczniowie klasy III d gimnazjum. Przygotowali oni pod opieką pani Doroty Dynowskiej oraz pani Jolanty Żółkoś okolicznościową gazetkę i prezentację multimedialną, dotyczącą życia i twórczości wybitnego pisarza. Ogółem w przedsięwzięciu uczestniczyło około stu uczniów.

Akcja „Narodowe Czytanie” została zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego. Jej głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

Kliknij aby pobrać prezentację Stefan Żeromski