Międzynarodowy Dzień Pokoju

Wpisane przez: Administrator
Utworzono: 23 wrzesień 2008
Odsłony: 1978

"Nie ma drogi do pokoju. To pokój jest drogą”

21 września to Międzynarodowy Dzień Pokoju, to dzień globalnego zawieszenia broni i wyrzeczenia się przemocy. Obchody tego święta powinny zwrócić uwagę wszystkich ludzi na potrzebę uczczenia i przestrzegania pokoju. Nasza szkoła w związku z przynależnością do UNESCO w sposób szczególny obchodzi dni honorowane przez tę instytucję.
     Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego: Matyldy Gronickiej, Renaty Nowak-Kogut, Marzeny Pelczar, Katarzyny Omachel-Cmok oraz Katarzyny Józefowicz przygotowali audycję propagującą pokój i tolerancję na całym świecie. Uczniowie recytowali wiersze o pokoju i respektowaniu praw człowieka.
     Uczniowie klas I-III SP pod kierunkiem pani Marzeny Pelczar wykonali prace plastyczne propagującą ideę pokoju na świecie. Wybrane prace zostały przedstawione w formie znaczków pocztowych „Peace One Day”. Opiekunowie szkolnego klubu UNESCO zadbali także o wygląd gazetek szkolnych, które zostały poświęcone tematyce pokoju.
     Wierzymy, że poprzez aktywne włączanie się uczniów w obchody tego święta, kształtujemy w nich poczucie odpowiedzialności za życie ludzi na całym świecie.

Opracowała: Marzena Pelczar

foto.gif