Wpisane przez: Administrator
Utworzono: 08 październik 2008
     Tradycyjnie, jak co roku jedną z największych imprez w szkole jest uroczystość Pasowania na ucznia dzieci z klas pierwszych. Po wielu dniach przygotowań nadszedł nareszcie emocjonujący dzień 3 października 2008 roku.
O godzinie 17.00 sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków nr 14 w Krośnie wypełniła się rodzicami oraz dziećmi z klas pierwszych.
      Z uśmiechem na ustach najmłodsi uczniowie śpiewali piosenki oraz recytowali wiersze dając dowód znajomości zasad kulturalnego i koleżeńskiego zachowania się w szkole, codziennego wypełniania obowiązków. Popisali się także wiedzą o Ojczyźnie i jej symbolach narodowych. Z dumą zaśpiewali hymn Polski, po czym nastąpił ten wyczekiwany przez wszystkich, najważniejszy moment – złożenie obietnicy.
     Aktu pasowania dokonały pani dyrektor Alicja Szepelak i pani Hanna Ungenheuer indywidualnie pasując każdego ucznia wielkim czerwonym ołówkiem. Pierwszaki wspaniale prezentowały się w kolorowych czapeczkach z dumnymi uśmiechami na twarzach, a obraz ten został uwieczniony na wielu zdjęciach.
     Wszyscy pełni wrażeń udali się następnie do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Nowi uczniowie otrzymali z rąk wychowawców legitymacje szkolne oraz tarcze, ufundowane, jak co roku przez Radę Szkoły.
     Na pewno dzieci na długo zapamiętają ten niezwykły dzień – od teraz są już prawdziwymi uczniami.
  Uroczystość przygotowały panie: Małgorzata Rodzeń, Lucyna Jankiewicz–Sompel, Arleta Bałaban, Elżbieta Juszczyk.

foto1.gif