Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

Sukcesy w Mistrzostwach Polski w szachach klasycznych

Wpisane przez: sekretariat
Utworzono: 27 styczeń 2020
Odsłony: 279

Dużym sukcesem naszej uczennicy zakończyły się Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach klasycznych rozgrywane w dniach 5-11.01.2020r. w Pokrzywnej.

Martyna Mansz z klasy 5e została Wicemistrzynią Polski w szachach klasycznych.

Nasza Szkoła była reprezentowana również przez Katarzynę Uliasz zdobywczynię 7 miejsca i Piotra Mazura, który uplasował się na miejscu 5.

Taka lokata świadczy o tym, że reprezentanci Krośnieńskiej Akademii Szachowej pod egidą „Uranii” MOSiR Krosno poziomem gry nie ustępujemy najlepszym zawodnikom w Polsce, jest to wynik szeroko zakrojonego szkolenia szachowego w krośnieńskich podstawówkach, prowadzonego przez trenera Mariana Lorenca.

Uczestnictwo w tych zawodach to dla naszych reprezentantów doskonała okazja do konfrontacji z najlepszymi szachistami w kraju. Ten egzamin zdali celująco, wykazali duże umiejętności, ambicję i wolę walki.

Zawodnicy z dumą reprezentowali barwy SP 14, klubu szachowego KKSz Urania, w którym aktywnie trenują oraz Krosna.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów!!!!

Wyjazd na Mistrzostwa był możliwy dzięki wsparciu Dyrekcji szkoły, za co rodzice i uczniowie bardzo dziękują.

Przewiń na górę