Festiwal...

Wpisane przez: Administrator
Utworzono: 30 październik 2008
Podczas przedstawienia       28 listopada w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki odbył się konkrsowy przegląd inscenizacji pod hasłem "Festiwal legend i bajek ukraińskich". Konkurs przeznaczony był dla uczniów krośnieńskich szkół podstawowych i gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z Koła Teatralnego klas piątych, prowadzonego przez nauczyciela języka polskiego Panią Annę Antoniuk. Przygotowali oni inscenizację baśni ukraińskiej "O biedaku i carze kruków". Za przedstawienie to Koło Teatralne zdobyło pierwsze miejsce. Przy ocenie jury wzięło pod uwagę interpretację tekstu, pomysłowe kostiumy i scenografię. Laureaci konkursu wystąpią ze swoja inscenizacją w Krośnie 14 listopada na uroczystej sesji „Literatura ponad granicami" z udziałem m.in. bibliotekarzy z Polski i Ukrainy.