Wpisane przez: Administrator
Utworzono: 12 listopad 2008
      11 listopada 1918 roku - 90 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Po 123 latach niewoli naród polski doczekał się niepodległej Ojczyzny, odrodzenia polskiej państwowości. Kilka pokoleń Polaków czekać musiało na powrót kraju na polityczną mapę świata. Tych kilka pokoleń nie poddawało się naciskom zaborców i nie dopuściło do utraty tożsamości narodowej. Wielu walczyło i oddało swe życie za wolna ojczyznę. Dzień 11 listopada jest okazją, by uczcić ich pamięć, pochylić czoło przed bohaterskimi czynami walczących o niepodległość. Dzięki ich odwadze i wytrwałości odrodziła się Polska.

To ważne państwowe święto w naszej szkole uczciliśmy w sposób szczególny. W piątek 07.11.08 r. odbyły się uroczyste akademie w grupach wiekowych. 11.11.08. r. młodzież naszej szkoły, dyrekcja brali udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. 12.11.08 r. zorganizowaliśmy spotkanie z kombatantami, na którym to uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny. Wśród zaproszonych honorowych gości był Pan Józef Słyś - Przewodniczący Światowego Związku Żołnierzy AK Okręgu Krosno, kapelan Związku proboszcz Tadeusz Szetela, członkowie Klubu seniorów ZHP.

foto.gif