RELACJA MAJI I EMILKI Z TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

Wpisane przez: p. P. Sęk
Utworzono: 19 marzec 2021
Odsłony: 1046

16 marca 2021 r., w naszej szkole, odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 w Krośnie. Na boisku spotkały się reprezentacje klas IIIa, IIIb, IIIc i IIId.

Turniej rozpoczął się o godzinie 8.00.

Relację z jego przebiegu zdają Maja i Emilka z kl. IIIa.

Pierwszy mecz rozgrywają drużyny IIId i IIIc. Głośny doping dodaje piłkarzom energii. Trwa zacięta walka. W bramce świetnie radzi sobie Eryk z IIIc. W piątej minucie meczu – 0:0. Akcja pod bramką kl. IIId, przerzut piłki na stronę przeciwnika, świetny strzał Miłosza, obrona Eryka. Koniec pierwszej połowy meczu z wynikiem 0:0. Zaciętą walkę toczą Hubert i Norbert. Miłosz wykonuje rzut rożny. Nadal 0:0. Dłuższa akcja pod bramką IIId, świetna główka w wykonaniu Krystiana. Atak na bramkę klasy IIId, wspaniała obrona Marcina! Ostatnia akcja… Koniec meczu, wynik: 0:0

Kolejny mecz rozgrywają klasy IIIb i IIIa. Głośny doping słychać w całej szkole. Piłkę wybija Kuba z IIIa. Rzut karny w wykonaniu zawodnika IIIb. Broni Tymon z IIIa, „dobitka” w wykonaniu Kuby z IIIb i…gol. 1:0 dla kl. IIIb. Do akcji wkracza Gutek z IIIa, oddaje strzał na bramkę, świetnie broni Tomek z IIIb. Teraz strzela Kuba z IIIa, niestety, słupek. Akcja pod bramką  IIIa. Gola strzela Kuba z IIIb. Wynik meczu: 2:0. Kolejna akcja, świetnie broni Tymon, ale po chwili Gabryś trafia w światło bramki. 3:0 dla IIIb. Szybka akcja, strzał Kuby, obrona Tomka. Przerwa w meczu. Zmiana w drużynie kl. IIIa. Na boisko wchodzi Antek. Piłka w grze. Kilka strzałów na bramkę IIIa i IIIb. Dwie świetne obrony Tymona. Akcja pod bramka IIIa, kolejny atak drużyny IIIb i …gol! Wynik meczu: 4:0 dla kl. IIIb.

Następny mecz rozgrywają klasy IIIa i IIId. W bramce III a – Kuba, w bramce IIId – Miłosz. Akcja pod bramką IIIa, świetna obrona Kuby. Szybki powrót na pole przeciwnika, broni Miłosz. Kolejna akcja pod bramką IIIa – strzał Marcina obroniony przez Kubę.
I nagle…bezpośredni gol dla IIId w wykonaniu Marcina; wynik: 1:0. szybka wymiana piłek, rzut różny Igora z IIIa. Koniec I połowy. Kolejna akcja – Tymek oddaje strzał na bramkę, Igor długo utrzymuje się przy piłce, Gutek strzela, Miłosz świetnie broni. Kolejne strzały na bramkę w wykonaniu Kuby i Igora. Szybka gra i ….gol dla IIId
w wykonaniu Marcina. Jest 2:0. Dwie minuty do końca meczu. To wystarcza, by Kuba z IIIa zdobył gola. Mecz kończy się wynikiem: 2:1 dla IIId.

Kolejny mecz rozgrywają klasy IIIc i IIIb. W bramce IIIc – Eryk, IIIb – Piotrek. Trwa długa akcja, świetnie broni Eryk. Ale coś się stało! Hubert z IIIb kontuzjowany, akcja przerwana. Hubert dochodzi do siebie, nic się nie stało. Mecz przyśpiesza. Po rzucie karnym strzał Norberta i wspaniała obrona w wykonaniu Piotrka. Po rzucie wolnym Krystian z IIIc zdobywa gola. Jest 1:0. Po przerwie kolejny rzut karny w tym meczu – ale pech: poprzeczka! Trwa zacieta walka na boisku. Padają dwie szybkie bramki – celnie strzela Gabrys z IIIb oraz Kuba z IIIb. Wynik meczu: 2:1. Ale co się dzieje? Kuba z IIIb trafia do bramki! To jego kolejny gol. Jest 3:1. Hubert w ataku…akcja…Kuba strzela następnego gola! Wynik meczu: 4:1.

Kolejne spotkanie. Mecz rozgrywają klasa IIId (w bramce Piotrek) i IIIb (w bramce Miłosz). Dłuższa akcja na boisku. Strzał oddaje Kuba z IIIb. Marcin w ataku, piłka obok bramki! Przerwa
w meczu – Hubert zgubił buta, ale już w porządku, akcja trwa. Dalekie podanie Ksawerego, wybicie Huberta… Pada strzał i gol w wykonaniu Gabrysia. Jest 1:0 dla IIIb.

Ostatni mecz turnieju – kl. IIIa (w bramce Tymon) i kl. IIIc
(w bramce Eryk). Wspaniałe rozpoczęcie pierwszej połowy – gol Igora z dystansu i 1:0 dla IIIa. Szybka wymiana piłek, niesamowite tempo akcji i kolejny gol dla IIIa w wykonaniu Tymka! Wybicie piłki, przechwytuje Eryk, wybija piłkę …na balkon! Akcja pod bramką IIIa, niecelny strzał Krystiana. Piłkę ma Eryk i nagle…Niesamowite, strzał z bramki do bramki – Eryk bramkarz zdobywa gola. Jest 2:1. Druga połowa zaczyna się bardzo energicznie. Strzela Tymek, zmienia wynik na 3:1 dla IIIa, Strzela Krystian – gol dla IIIc. Wynik 3:2. Strzela Tymek. Znów celnie. Wynik: 4:2. Po kolejnej akcji, z karnego bramkę dla IIIc zdobywa Norbert. Wynik: 4:3. Ostatnia akcja pod bramką IIIc i …koniec meczu!