"Przyroda moim domem"

Wpisane przez: Administrator
Utworzono: 02 marzec 2009

Dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych z terenu miasta Krosna w dniu 19 lutego 2009 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny „Przyroda moim domem”. Organizatorami konkursu był Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie. Każda szkoła reprezentowana była przez 3 uczniów i opiekuna. Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie w naszej szkole reprezentował pan Ignacy Bielecki.
      Konkurs obejmował zagadnienia z zakresu przyrody, ochrony środowiska i ekologii na poziomie szkoły podstawowej, a niektóre zagadnienia testowe znacznie wykraczały poza program
szkolny.

Konkurs miał na celu zdobycie i pogłębienie wiedzy dotyczącej zagadnień ekologicznych, przyrodniczych i zakresu ochrony środowiska, zdobycie i pogłębienie wiedzy dotyczącej parków narodowych, krajobrazowych i innych form ochrony przyrody w woj. podkarpackim, pogłębienie świadomości ekologicznej uczniów, uświadomienie im zagrożeń współczesnej cywilizacji a także rozbudzenie zamiłowania i szacunku do przyrody.

A oto wyniki konkursu:

• Laura K. - SP 7 - I miejsce (25 punktów),
  • Karolina G. - SP 7 - I miejsce (25 punktów),
  • Dominika Z. - SP 10 -  II miejsce (23 punkty),
  • Marta K. - SP 5 - III miejsce (22 punkty),
  • Karol S. - SP 14 - III miejsce (22 punkty),
  • Jagoda Ch. - SP 14 - (21,5 punkta),
  • Marcelina G. - SP 7 - (21 punktów),
  • Diana D. - SP 10 - (21 punktów),
  • Jagoda K. - SP 14 - (19,5 punkta),
  • Katarzyna Z. -  SP 10 - (19 punktów),
  • Jakub D. - SP 5 - (16,5 punkta).
  • Katarzyna M. - SP 5  - (16 punktów).
Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy.

Uczestników konkursu wraz z opiekunami zapraszamy na uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, połączone ze szkoleniem z zakresu edukacji ekologicznej,  które odbędzie się w siedzibie Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, przy ulicy Bieszczadzkiej 1 w dniu 25 marca 2009 r. o godzinie 10.00.

Serdecznie zapraszamy.

foto.gif