"Cała Polska czyta dzieciom"

Wpisane przez: Administrator
Utworzono: 04 marzec 2009
      Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkoła jako jedna z 7 placówek w Polsce otrzymała wyróżnienie specjalne w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. W nagrodę otrzymaliśmy 16‑tomową Ilustrowana Encyklopedię dla całej Rodziny oraz przepiękną 23‑tomowa kolekcję książek Cała Polska czyta dzieciom. Są to książki wyjątkowe ważne dla pokolenia obecnych rodziców i dziadków, od wielu lat wznawiane, jako doskonałe tytuły współczesne polskich i zagranicznych autorów.
Kolekcja CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM obejmuje następujące tytuły:

1. Emil ze Smalandii, Lotta z ulicy Awanturników. Astryd Lindgren
  19. Książka nad książkami. Anna Kamieńska
  20. Zabić drozda. Harper Lee
  21. Bajki filozoficzne. Michel Piquemal
  22. Podróże furmana Szejtroczka, O gajowym Chrobotku i jeleniu Wietrzniku. Vaclav Ćtvrtek
  23. Ronja, córka zbójnika. Astryd Lindgren

Wydanie kolekcji było wspólnym przedsięwzięciem Fundacji ABCXXI- Cała Polska Czyta Dzieciom i tygodnika Polityka. Wybrane przez Fundację do kolekcji książki spełniają kryteria wyboru dobrych lektur dla dzieci i młodzieży, uwzględniając m. in atrakcyjność fabuły, wysoki poziom literacki i etyczny utworów, dostosowanie do wieku i wrażliwości czytelnika, pozytywny przekaz moralny. Kolekcja jest przeznaczona do wspólnego czytania, a ponieważ są to świetne książki dla czytelnika w każdym wieku, mamy nadzieję, że rodzice i nauczyciele będą je z przyjemnością czytać dzieciom. Kolekcja rośnie wraz z dzieckiem - zawiera lektury polecane od 4 roku życia. Książki są  dostępne dla wszystkich czytelników w szkolnej bibliotece.

Głośne czytanie dzieciom jest znakomitą forma edukacji i wychowania oraz najlepszą inwestycją w przyszłość. Codzienne czytanie dzieciom to sprawdzony sposób, by rozbudzić u nich motywację do samodzielnego czytania, które otwiera drogę do wykształcenia, kariery i mądrego życia. Szczególnie ważne jest tym kontekście umożliwienie dzieciom dostępu do wartościowej literatury.

Zachęcamy do czytania, życząc wiele radości przy wspólnej lekturze

Opiekun akcji CPCD
Marta Kokosza