"Pięknie mówię"

Wpisane przez: Administrator
Utworzono: 14 maj 2009
Dbaj o swój język mów poprawnie
Ładnie wyraźnie oraz dokładnie
Niechaj was cieszy ta polska mowa
Bo „pieknie mówię" to dumne słowa.

W dniu 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się I Edycja Międzyszkolnego Konkursu Słowa „Pięknie mówię" zorganizowana przez MZSzOI przy wydatnej pomocy Urzędu Miasta Krosna. Oprawę artystyczną konkursu przygotowały uczennice z Koła Miłośników Książki op. P. Marta Kokosza.  W konkursie udział wzięło 21 uczniów z 7 krośnieńskich szkół podstawowych - SP 3, SP 5, SP 6, SP 7, SP 12, SP 14, SP15. Jury w składzie: p. Anna Antoniuk, P. Beata Tarnawska, p. Małgorzata Matelowska oceniało prezentacje ustne utworów J. Brzechwy i J. Tuwima w wykonaniu dzieci. Przy ocenie brano pod uwagę tempo, rytm, dykcję, interpretację oraz wrażenie artystyczne. Nagrody książkowe zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych:

Klasy I - III
I Nagroda - Aneta Klocek SP 14
II Nagroda - Gabriela Gancarz SP 12
III Nagroda - Aleksandra Kurek SP 5, Magdalena Słyś SP 7

Klasy IV- VI
I Nagroda - Krzysztof Sajdak SP 12
II Nagroda - Damian Szuba SP 14
III Nagroda - Jakub Wenda SP 12

Dziękujemy sponsorom za wspieranie inicjatywy konkursu i pomoc w jego realizacji. Serdecznie gratulujemy uczniom i dziękujemy za pracę opiekunom. Życząc dalszych sukcesów zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu „Pięknie mówię.

Koordynator konkursu
Marta Kokosza