Eko-Planeta

Wpisane przez: Administrator
Utworzono: 19 maj 2009
      26 lutego 2009 roku uczniowie z klas III-VI naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko-Planeta". Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie" w Warszawie a konkurs jest przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
W tym roku odbyła się piąta edycja tego konkursu pod hasłem: „Woda źródłem i kolebką życia". Celem konkursu było upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o przyrodzie naszego kraju i problematyki ochrony środowiska a także propagowanie osiągnięć związanych z ekologią.

Konkurs przebiegał w formie testu konkursowego oraz prac indywidualnych w postaci albumu na temat: „Środowisko wodne w Polsce-uroki i zagrożenia". Decyzją jury konkursu przyznano liczne. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że nieobce są im zagadnienia związane z ekologią i ochroną środowiska naturalnego.

Wyniki konkursu w naszej szkole w kategorii Maluch -test:
I miejsce - Grabias Piotr IV a - 28 pkt,
II miejsce - Zygarowicz Michał  III b, Snoch Katarzyna IV a - 25 pkt,
III miejsce - Sznajder Jakub III b, Stachowska Izabela III c - 23 pkt.

Wyniki konkursu w naszej szkole w kategorii Adept -test:
I miejsce - Chudy Jagoda VI c, 22 pkt,
II miejsce - Węgrzyniak Agata V a, Sanocka Małgorzata V b, Gorczyca Franciszek VI d - 21 pkt,
III miejsce - Garbacik Filip V d, 20 pkt.

Wyróżnione prace indywidualne:
1. Dąbrowiecka Maura V c

Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.