Stypendia uczniowskie

Wpisane przez: Administrator
Utworzono: 01 wrzesień 2009
       Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego uczniowie mogą ubiegać się o stypendium socjalne na rok szkolny 2009/2010. Od 1 do 15 września można składać wnioski w Urzędzie Miasta Krosna.
      Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może przekraczać w gospodarstwie wieloosobowym - kwoty 351,00 zł netto, natomiast w gospodarstwie jednoosobowym - kwoty 477,00 zł netto.
       Dochody stanowiące podstawę do ubiegania się o stypendium szkolne winny obejmować sumę miesięcznych przychodów z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku, tj. z miesiąca sierpnia 2009 r.
       Wszystkie wykazane dochody muszą być potwierdzone stosownymi zaświadczeniami. Za źródła dochodów uważa się w szczególności: wynagrodzenie za pracę wynikające z umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło; wynagrodzenie za płatną praktykę; świadczenia wynikające z ustawy o świadczeniach rodzinnych, tj.: zasiłek rodzinny wraz z przysługującymi do nich dodatkami, świadczenia opiekuńcze, tj. zasiłek pielęgnacyjny i świadczenie pielęgnacyjne; zapomogi z tytułu urodzenia dziecka; zaliczki alimentacyjne; emerytury; renty: inwalidzkie, renty socjalne, renty rodzinne i inne; stypendia; świadczenia pieniężne z pomocy społecznej, tj. zasiłek stały i okresowy; dodatki mieszkaniowe; zasiłki dla osób bezrobotnych, wynagrodzenie z tytułu odbywanego stażu pracy, świadczenie przedemerytalne; alimenty zasądzone i dobrowolne; darowizny, dochody z posiadanego ha przeliczeniowego; dochody z prowadzonej działalności gospodarczej oraz inne przychody z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku o przyznanie stypendium szkolnego lub w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony - nie uwzględnione powyżej.
       Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów należy składać w terminie od dnia 1 do 15 września 2009 r., - w Urzędzie Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28a.
       W przypadku występowania o stypendium dla większej liczby dzieci należy wypełnić wniosek odrębnie dla każdego dziecka.

Więcej informacji dotyczących stypendium szkolnego można uzyskać w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Krosna, pokój nr 327 (III piętro) lub pod numerem telefonu  (013) 43 237 59.