Jesteśmy już uczniami

Wpisane przez: Administrator
Utworzono: 15 październik 2009

Pasowanie na ucznia to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich pierwszaków. 9 X 2009 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia. Do tej uroczystości dzieci przygotowywały się już od pierwszych dni pobytu w szkole pod kierunkiem swoich pań: Józefy Filar, Małgorzaty Sawickiej-Jodłowskiej, Małgorzaty Wach i Doroty Łasowskiej. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej z udziałem dyrekcji, wychowawców, rodziców.
Pierwszaki przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, a także zdały egzamin z wiedzy o Polsce. Wszyscy byli zachwyceni i występy pierwszaków nagrodzili gorącymi oklaskami. W części oficjalnej uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą obietnicę na Sztandar Szkoły, a następnie pan dyrektor R. Guzik i pani dyrektor A. Szepelak dokonali aktu pasowania na ucznia. Pierwszaki otrzymały tarcze i legitymacje szkolne. Miłym akcentem uroczystości był występ formacji tanecznej pod kierunkiem pani H. Orszulak i program artystyczny zaprezentowany przez uczennice klasy IV d pod kierunkiem p. J. Filar. Całej uroczystości towarzyszył podniosły i miły nastrój. Życzymy pierwszakom samych sukcesów, dotrzymania obietnic i tego, aby szkoła była dla nich miejscem radosnego zdobywania wiedzy.

Galeria foto