Dbamy o zdrowie

Wpisane przez: Józefa Filar, Dorota Łasowska
Utworzono: 30 listopad 2009
      27 listopada 2009r. w naszej szkole odbyła się impreza pod hasłem ,, Dbamy o zdrowie i higienę” według scenariusza pani Józefy Filar i pani Doroty Łasowskiej. Celem tego przedsięwzięcia było propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia. Najpierw bawiły się pierwszaki. Wszystko rozpoczęło się inscenizacją w wykonaniu klasy I a. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce zdrowotnej. Potem odbył się konkurs wiedzy o zdrowiu. Każda klasa wyłoniła swoich reprezentantów. Poszczególne zespoły rozwiązywały krzyżówki, układały puzzle, odpowiadały na postawione pytania o zdrowiu. Ich pracy towarzyszył doping zgromadzonej publiczności. Uczniowie klas pierwszych wykonali też wspólną pracę plastyczną pt. ,,Jemy warzywa i owoce”, która została wyeksponowana na gazetce SK PCK klas I-III. W konkursie zwyciężyła klasa I c, II miejsce zajęła klasa I a, III- klasa I b, IV – klasa I d. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy z gratulacjami i upominki. W grupie klas II i III uczniowie rozwiązywali zagadki o zdrowiu i udzielali odpowiedzi na wybrane przez siebie pytania. Uczestnicy konkursu otrzymali brawa i nagrody. Dzieci wiedzą co należy robić, żeby być zdrowym: dbać o higienę osobistą, jeść owoce i warzywa, gimnastykować się, przebywać na powietrzu, odpoczywać. Był to dzień pełen miłych wrażeń i wesołej zabawy. Dziękujemy rodzicom, którzy zaopatrzyli nas w nagrody dla dzieci.
 Życzymy zdrowia!

Galeria foto