Wielka Akcja Mikołajkowa

Wpisane przez: Matylda Gronicka
Utworzono: 21 grudzień 2009
      Na początku listopada w naszej szkole została rozpoczęta akcja zbiorki zabawek, ubrań, książek, przyborów szkolnych i gier komputerowych dla dzieci z krośnieńskiego domu dziecka. Akcje te zainicjowała i koordynowała pani Matylda Gronicka, która kilkakrotnie odwiedziła Dom Dziecka w Krośnie oraz zaprosiła Siostrę Dyrektor na spotkanie z młodzieżą naszej szkoły. Podczas tego spotkania Siostra Pacyfika przybliżyła uczniom zasady funkcjonowania krośnieńskiego Domu Dziecka oraz czym zajmują się pracownicy i wychowankowie ośrodka. Spotkanie to bardzo zaciekawiło dzieci i nauczycieli i zaowocowało aktywnym udziałem w akcji mikołajkowej. Ilość zebranych zabawek, odzieży, książek w wydaniu albumowym, edukacyjnych gier komputerowych oraz przyborów szkolnych przerosła nasze oczekiwania i pokazała, jak wrażliwi są uczniowie na potrzeby innych i jak chętnie dzielą się tym co maja.
Na początku grudnia pani Matylda Gronicka wraz z przedstawicielami uczniów oraz kierownikiem administracyjnym Zespołu Szkol przekazali zebrane rzeczy na ręce sióstr, które kolejno podarowały prezenty swoim wychowankom. W podziękowaniu za zorganizowana akcje Dyrekcja Zespołu Szkol oraz pani Matylda Gronicka zostali zaproszeni na Spotkanie Wigilijne, które odbyło się 17 grudnia w Domu Dziecka im. ks. Z. Gorazdowkiego. W spotkaniu tym wzięli udział Prezydent i Zastępca Prezydenta miasta Krosna, przedstawiciele sadu rodzinnego, przedstawiciele urzędu miasta, Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej oraz rodziny zaprzyjaźnione. Było to wzruszające przeżycie, gdyż wychowankowie i opiekunowie domu dziecka włożyli wiele wysiłku w przygotowanie przepięknej części artystycznej oraz poczęstunku. Jesteśmy zaszczyceni, ze mogliśmy wziasc udział w tym spotkaniu i dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za aktywny udział w tej akcji. Mamy nadzieje, ze stanie się ona naszym corocznym zwyczajem.

Galeria foto