"Przyroda moim domem"

Wpisane przez: Katarzyna Hałucha
Utworzono: 10 luty 2010
      Dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych z terenu miasta Krosna w dniu 3 lutego 2010 r. odbyła  się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej „Przyroda moim domem". Organizatorami konkursu był Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie. Konkurs jak co roku odbywał się pod honorowym patronatem Urzędu Miasta Krosna. Każda szkoła reprezentowana była przez 3 uczniów i opiekuna grupy a Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie w naszej szkole reprezentował pan Ignacy Bielecki.
     Konkurs obejmował zagadnienia z zakresu przyrody, ochrony środowiska i ekologii na poziomie szkoły podstawowej a niektóre zagadnienia testowe znacznie wykraczały poza program szkolny.

Konkurs miał na celu zdobycie i pogłębienie wiedzy dotyczącej zagadnień ekologicznych, przyrodniczych i z zakresu ochrony środowiska, zdobycie i pogłębienie wiedzy dotyczącej parków narodowych, krajobrazowych i innych form ochrony przyrody w woj. podkarpackim, pogłębienie świadomości ekologicznej uczniów, uświadomienie im zagrożeń współczesnej cywilizacji a także rozbudzenie zamiłowania i szacunku do przyrody.

A oto wyniki konkursu:

14.

Kamil B.

16,5

Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy.

Uczestników konkursu wraz z opiekunami zapraszamy na uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, połączone ze szkoleniem z zakresu edukacji ekologicznej,  które odbędzie się w siedzibie Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, przy ulicy Bieszczadzkiej 1, w dniu 24 marca 2010 r. o godzinie 10.00.

Serdecznie zapraszamy!
Galeria foto