Wyróżnienia w konkursie matematycznym

Wpisane przez: Teresa Menet, Jolanta Lawera
Utworzono: 17 marzec 2010
Odsłony: 1954
„Między duchem a materią pośredniczy matematyka”
Hugo Steinhaus

11 marca 2010r. w Gimnazjum nr 1 im. św. Jadwigi Królowej w Jaśle odbyło się uroczyste podsumowanie IX Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. Hugona Steinhausa. Konkurs odbył się 2 grudnia 2009r. w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. Uczniowie szkół podstawowych przez 120 minut zmagali się z bardzo ciekawymi i trudnymi zadaniami. Ich rozwiązanie wymagało sporo wiedzy, spostrzegawczości oraz umiejętności logicznego i twórczego myślenia. Troje uczniów z naszej szkoły otrzymało wyróżnienia wraz z dyplomami i nagrodami. Są to uczniowie: Michał Głodzik kl. VId Jan Rajchel kl. VIb Joanna Kościółko kl. VIb Podsumowanie konkursu miało bardzo uroczystą oprawę i było połączone z konferencją matematyczną pt. „Spotkanie z matematyką”. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście z różnych stron naszego województwa. Były obecne władze miasta Jasła, dyrektorzy szkół, laureaci konkursu oraz ich nauczyciele i rodzice. Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Jaśle przedstawili część artystyczną pt. „Matematyka królową nauk”. Zgromadzeni goście mieli okazję zapoznać się z życiorysem wybitnego polskiego matematyka Hugona Steinhausa urodzonego w 1887 r. w Jaśle. Wysłuchali również referatów na temat fraktali, sita Eratostenesa oraz zastosowania nierówności w rozwiązywaniu równań. Podczas uroczystości panowała bardzo miła i serdeczna atmosfera.
     Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Galeria foto