Konkurs ortograficzny

Wpisane przez: Małgorzata Wach, Małgorzata Rodzeń
Utworzono: 30 marzec 2010
Motto:
"Humorystyka, zagadki, turnieje, konkursy.
Dziecko ,tak lubi się śmiać, zgadywać , stawać do zawodów."

Szczególnie ważną rolę w kształceniu, rozbudzaniu zainteresowań i rozwijaniu uzdolnień odgrywają konkursy, turnieje i miniolimpiady. Nasza szkoła od wielu lat organizuje szereg tego typu rywalizacji. Po jesiennym konkursie plastycznym z cyklu "Ilustrowana ortografia" noszącym w tym roku tytuł " Rysujesz,wycinasz malujesz i ortografię zapamiętujesz "przyszedł czas na prezentację a jednocześnie sprawdzenie swojej wiedzy.
18 marca 2010 roku odbyła sie kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla klas drugich i trzecich. Reprezentacje klas wyłonione z klasowych eliminacji stanęły do rywalizacji. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z zakresu znajomości zasad ortografii i pisowni polskiej.

Laureatami konkursu zostali:
Kinga Głowacka - klasa IIa
Julia Szuryn - klasa IIa
Klaudia Konieczna - klasa IIb
Klaudia Rychtyk - klasa IIb
Jakub Penar - klasa IIb
Miłosz Bargieł - klasa IIc
Sabina Czechowicz - klasa IIc
Nadia Wanik - klasa IIIa
Klaudia Zywar - klasa IIIa
Anna Siadkowska - klasa IIIa
Weronika Sterowiec - klasa IIIb
Kacper Kozioł - Klasa IIIb
Hubert Gałaszkiewicz - klasa IIIb
Oliwia Polak - klasa IIIc
Maciej Kozubal - klasa IIId
Sylwia Rybczyńska - klasa IIId

Uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Pani Dyrektor Alicji Szepelak odznaki "Mistrz Ortografii", a także dyplomy i nagrody.