IV Rhymes and Song Festival

Wpisane przez: Renata Nowak-Kogut
Utworzono: 07 kwiecień 2010
Odsłony: 1949
      W styczniu w naszej szkole odbył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek i Wierszy Tematycznych w Języku Obcym pod nazwą IV RHYMES AND SONGS FESTIVAL. Hasło konkursu brzmiało: „During learning squat down easy, then your mind will not feel dizzy” Podczas nauki zrób choć przysiad, by w jej trakcie mózg nie wysiadł! Już same hasło sugeruje, że celem konkursu było kształtowanie prozdrowotnych postaw i promowanie zdrowego stylu życia. Ponadto udział w konkursie stworzył naszym uczniom możliwość doskonalenia znajomości języka angielskiego i rozwijania swoich talentów recytatorskich i muzycznych. Uczniowie biorący udział w etapie szkolnym przygotowali ciekawe prezentacje utworów w postaci piosenek i wierszy, które dodatkowo uatrakcyjnili wykonując układy taneczne czy posługując się ciekawie dobranymi rekwizytami.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-VI. Spośród uczestników jury przydzieliło miejsca i drobne nagrody uczniom z obydwu grup wiekowych: I-III i IV-VI. Na początku marca zwycięzcy konkursu zaprezentowali swoje utwory jeszcze raz, a ich występy zastały nagrane i wysłane do organizatora konkursu – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 42 w Warszawie. Cieszymy się, że praca i wysiłek naszych uczniów zostały docenione przez jury konkursowe w Warszawie.
Oto wyniki konkursu: Michał Stryczniewicz z klasy Vb zdobył wyróżnienie za ciekawą aranżację utworu w języku angielskim „We are the Champions” a uczniowie: Aleksandra Nawrocka klasa Va, Magdalena Borek klasa IVc, Rafał Stryczniewicz klasa IIb, Dawid Florczak klasa IIIc i Monika Gajewska klasa IIIc otrzymali tytuły finalisty.

Gratulujemy zwycięzcom i wraz z Wami cieszymy się z Waszego sukcesu!