Baśnie po polsku i angielsku

Wpisane przez: Matylda Gronicka, Marta Kokosza
Utworzono: 20 maj 2010
      W dniu 14 maja 2010 roku odbyło się w naszej szkole pierwsze spotkanie z książką, które zapoczątkowało ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Spotkanie to zostało przygotowane przy współpracy pani Marty Kokoszy – szkolnego logopedy i pani Matyldy Gronickiej – nauczyciela języka angielskiego z uczniami klas szkoły podstawowej. W scenerii sprzyjającej wyciszeniu się, przy świetle lampionów i otaczających postaci z bajek, uczniowie czytali widzom baśnie z klasyki literatury światowej w języku polskim i angielskim. Wsłuchani widzowie z zadowoleniem zdawali sobie sprawę, iż rozumieją opowieści w języku angielskim, co sprawiało im dużo satysfakcji. Spotkanie z baśniami miało na celu przybliżenie uczniom nieprzemijającego piękna i głębokich wartości tych opowieści oraz zachęcić do czytania ich wersji w języku angielskim. Daje to młodzieży dużo radości i satysfakcji, gdy są świadomi, iż dzięki nauce języka obcego mogą już w tak młodym wieku czytać teksty w innej wersji językowej. W czerwcu, który jest miesiącem poświęconym akcji „Cała Polska czyta dzieciom” planujemy kolejne spotkania młodzieży z literaturą piękną.

Galeria foto