Pomoc dzieciom z Haiti

Wpisane przez: Renata Nowak-Kogut
Utworzono: 18 czerwiec 2010
      W maju nasza szkoła dołączyła do grupy ponad stu innych szkół w Polsce, które przeprowadziły zbiórkę pieniędzy by wesprzeć akcję humanitarną dla dzieci na Haiti. W połowie stycznia br. cały świat obiegła wiadomość o największym od dwustu lat trzęsieniu ziemi, które dotknęło wybrzeże Haiti. Skutki tej tragedii okazały się niewyobrażalne. Obok osób dorosłych, tysiące dzieci na Haiti ucierpiały na skutek trzęsienia ziemi. Do chwili obecnej potrzebują one czystej wody, leków, jedzenia, ubrań i troskliwej opieki. Organizacja międzynarodowa UNICEF już kilka godzin po trzęsieniu ziemi rozpoczęła akcję ratunkową, ale mieszkańcom wyspy potrzebna jest długofalowa pomoc w odbudowie ich kraju. Stąd też Polski Komitet Narodowy UNICEF stworzył uczniom polskich szkół szansę niesienia pomocy ich rówieśnikom z Haiti. Trwająca od stycznia do lipca br. akcja humanitarna dla Haiti nakłoniła również nas do wzięcia w niej udziału. W maju uczniowie naszej szkoły przekazywali mniejsze bądź większe kwoty podczas zbiórki pieniędzy. W sumie zebraliśmy 240zł 81 gr. Pieniądze zostały przesłane na konto akcji UNICEF tytułem „Pomoc dzieciom z Haiti”. Ta akcja, jak każda jej podobna, przekonuje nas jak ważne jest wspieranie potrzebujących, że liczy się każda ‘złotówka’! Informacje przekazywane przez Polski Komitet UNICEF donoszą, że kwota 100 złotych pozwala na zakup wysokokalorycznej żywności dla stu dzieci, 210 złotych stanowi wartość zestawu uzdatniania wody dla dwóch rodzin, a około 300 złotych kosztuje zestaw przyborów i plecaków dla grupy sześćdziesięciu dzieci. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji UNICEF!